Friday, 28 July 2017

DIY fidget spinner

no šitiem sūdiņiem jēgu es redzu tikai kā padarbošanos ar bērniem. un tā kā gultņu lietas man nav svešas (slidoju), tad atlika vien pameklēt kādu piemērotu DIY projektu.
ideja no instagram, bet konstrukcija vispiemērotākā, vairāku mēģinājumu rezultātā izfiškota, mūsu.

tīrām vecos gultņus (izjauc, izskalo šķīdinātājā, saeļļo pa jaunu, aizver)
mozaīku liek uz klasiskās apļveida pamatnes (mūsu Tiger). vidus caurums piemērots slidu ritentiņu klasiskajam gultnim 2 cm diametrā. zvaigznītes izmērs piemērots 8+ gadnieka rociņām, kā arī pieaugušajiem lielāku nevajag. stariņi 6, lai masa būtu lielāka un vieglāk griezt.


gatavs un griežas!
tā kā mūsu bariņā ir arī knapi 5 & 7 gadnieki, tad nācās uztaisīt arī mini versiju, kas šinīs rociņās lieliski griežas
spontāni radās arī šāda versija, kad mazo ar lielo vienkārši saliek kopā uz viena gultņa, jo tā malas biezums tos pieļauj.
plastmasas mozaīkas labums ir tāds, ka jo vairāk to kausējot saspiež, jo caurumiņš paliek mazāks. tādējādi var piemērot tik lielu, lai gultni varētu gluži vienkārši iespiest pa vidu. pēc kausēšanas jāpaliek zem preses, jo šī mozaīka karstumā liecas (spineri vajag plakanu). iesaku kausējot pa laikam piemērīt gultni. labāk sākumā sakausēt ar lielāku caurumu un vēlāk pakausēt vēl, nekā uzreiz dikti saspiest un tas būs pa mazu.

ja nu tomēr caurums vēl ir nedaudz pa lielu, ir variants, kā iziet no situācijas, talkā ņemot slavenos loom bands (gumijiņas).

1 comment: